Hubert Mielnik - Kolory natury 30.01.2024r.

 

Dnia 30 stycznia 2024 roku wysłuchaliś 1-go wykładu TMZK w bieżącym roku. Gościliśmy kościaniaka, fotografa i wielkiego pasjonata przyrody Huberta Mielnika. Niezwykle interesująco przedstawił swoje osiągnięcia, wręcz zafascynował słuchaczy prezentując wykład na temat "Kolory Natury". Pokaz zdjęć i ich komentarz rzucił światło na kulisy jego pracy oraz pasji do fotografii przyrodniczej, która rozpoczęła się u niego w 2008r. podczas fotografowania jednego z najbardziej frapujących zdarzeń w naszym krajobrazie leśnym , a mianowice rykowiska jeleni. Jego kontakty z naturą zaczęły się już w młodym wieku, miał bliskie kontakty z przyrodą, albowiem jego ojciec był nadleśniczym.

Autor Hubert Mielnik szcegółowo opowiedział o złożonym procesie przygotowywania się do zdjęć przyrodniczych, gdzie potrzebny jest odpowiedni kamuflaż, niezwykła cierpliwość i umiejętność prowadzenia obserwacji i poruszania się w terenie, które pozwalają na fotografowanie niezwykłych ujęć zwierząt w ich naturalnym środowisku. 

Podczas prezentacji prelegent podzieli się również informacjami na temat odpowiedniego sprzętu fotograficznego jaki jest potrzebny do wykonania perfekcyjnych zdjęć, które w większości wykonuje w odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów, a czasami nawet ponad 200 metrów od fotografowanego obiektu. Hubert Mielnik zainspirował słuchaczy do spojrzenia na świat przyrody z nowej perspektywy, a dzięki jego wspaniałym zdjęciom mogliśmy dotknąć z bliska i poczuć prawdziwy świat zwierząt. Pamiętajmy, im lepsza znajomość otaczającej nas natury, tym skuteczniej możemy ją ochronić.

Z.W

foto : J.Olejniczak