Nowości wydawnicze

W trzeciej dekadzie maja ukazała się na rynku najnowsza publikacja TMZK, autorstwa Grzegorza Nowaka, zatytułowana "Baronowie von Gersdorff. Rodowód i dzieje - od Santoka do Parska".

Jest to 127 publikacja Towarzystwa od 1961 roku i kolejna już wydana we współpracy z Wydawnictwem Quarta. Tematem książki są skomplikowane relacje polsko-niemieckie na przestrzeni ostatniego tysiąclecia na przykładzie kościańskiej linii rodu baronów von Gersdorffów z Parska.

Słowa kluczowe: von Gersdorff, margraf Gero, Rudolf-Christoph von Gersdorff, Katyń, zamach na Hitlera, Kościan, Parsko, Bydgoszcz, krwawa niedziela, Melchior Wańkowicz, Niemcy, relacje polsko-niemieckie, mniejszość niemiecka 
Streszczenie w języku polskim
Streszczenie w języku niemieckim (Zusammenfassung)

Oficjalna promocja książki odbyła się : 18 czerwiec 2014 w pałacu Stadniny Koni Racot.

Książka liczy 574 strony w formacie zbliżonym do B5 (170x240 mm; w tym 16 stron barwnych), została wydana w twardej oprawie i bardzo starannej szacie edytorskiej. Dostępna w Wydawnictwie Quarta w cenie 45,00 PLN brutto.
Kontakt: tel. 502 118 531, 65 518 56 08.

Książkę można odebrać osobiście w siedzibie Towarzystwa (po uprzednim umówieniu telefonicznym >zakładka Kontakt) bądź nabyć drogą pocztową  w wydawnictwie Quarta lub po przedpłacie na konto bankowe - 14,00 PLN; waga przesyłki ca 1,25 kg).
Zamówienia można składać  bezpośrednio w Wydawnictwie Quarta drogą e-mailową: quarta.wydawnictwo@parsko.pl

 

 

Pliki do pobrania

realizacja:Studio Fabryka